Skip to main content

Sprawy spadkowe

Adwokat Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Twój bliski krewny pozostawił Ci spadek i chcesz zostać jego formalnym nabywcą? A może nie chcesz dziedziczyć długów, więc postanowiłeś odrzucić spadek i zastanawiasz się, jakich formalności należy dopełnić? Prawo spadkowe to nasza specjalność – świadczymy w tej dziedzinie kompleksowe usługi. Doświadczony adwokat pomoże Ci zgromadzić wszystkie potrzebne informacje w celu ustalenia osób uprawnionych do nabycia spadku oraz przeprowadzić postępowanie spadkowe. Postępowania spadkowe dotyczące nabycia spadku to nie jedyne zagadnienia, których się podejmujemy – udzielamy również porad prawnych oraz bierzemy udział w postępowaniu dotyczącym działu spadku czy zachowku. Sprawy z zakresu prawa spadkowego mogą również obejmować bardziej skomplikowane kwestie, na przykład uznanie za niegodnego, wydziedziczenie czy długi spadkowe. Zasięgnięcie porady specjalisty w tej dziedzinie daje gwarancje sprawnego, szybkiego i korzystnego zakończenia sprawy.


Adwokat spadki – sprawy spadkowe Kraków


W Kancelarii Adwokackiej Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej doradzamy naszym klientom z Krakowa i innych miast w zakresie spraw związanych z prawem spadkowym, dziedziczeniem, działem spadku, a także sprzedaży nieruchomości i innych składników majątku spadkowego. Udzielamy porad prawnych w kwestii spisu inwentarza i podziału spadku


Adwokat spadki – sprawy spadkowe Kraków


Jeśli szukasz prawnika zajmującego się sprawami dziedziczenia i spadku z Krakowa, jesteś we właściwym miejscu. W naszej kancelarii dążymy do zapewnienia jak najwyższego standardu usług, w tym także z zakresu prawa spadkowego. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas! Dzięki temu, że kancelaria współpracuje z wieloma specjalistami i możemy zaoferować korzystne dla rozwiązania Twojej sprawy.


⚖️ Dobry adwokat — sprawy spadkowe w Krakowie


Potrzebujesz adwokata specjalisty ds. dziedziczenia i nabycia spadku wśród spadkobierców? Skonsultuj się z Kancelarią Adwokacką Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej.

Nasz prawnik zajmujący się spadkami w Krakowie ma za główny cel działać w sposób rzetelny w każdej sprawie, identyfikując potrzeby klientów i wypracowując rozwiązania, dążąc do jak najlepszego i najszybszego zakończenia spraw.


Czym jest zachowek?


zachówek

Twój bliski zmarł i nie zostawił Ci nic w spadku, chociaż miałeś do tego prawo? Możesz skorzystać z instytucji zachowku, określanej jako substytut spadku. Jest to forma ochrony interesów osób najbliższych spadkodawcy, dzięki której mogą dostać prawo do części majątku. Zastanawiasz się, jakich formalności należy dopełnić, aby skorzystać z tej instytucji albo komu przysługuje zachowek ? Nasza kancelaria ma duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw – możemy zarówno udzielić Ci fachowej porady prawnej, jak i kompleksowego wsparcia, które obejmuje reprezentowanie przed sądem oraz przygotowywanie niezbędnych dokumentów. Zachowek to również zagadnienia  bardziej skomplikowane, dotyczące między innymi możliwości pozbawiania spadkobiercy zachowku, czyli wydziedziczania.

Kontakt