Skip to main content

Obsługa spraw z zakresu darowizn


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Darowizny lub podział majątku to kwestie, z którymi spotyka się większość osób - niosą one jednak za sobą pewne skutki prawne. Pewna osoba lub instytucja przekazała Ci majątek i zastanawiasz się, jakich formalności powinieneś dopełnić?.Zajmujemy się kompleksową obsługą spraw z zakresu darowizn nie tylko w Krakowie i na terenie apelacji krakowskiej, ale także w całej Polsce. Posiadamy bogate doświadczenie i zawsze kierujemy się dobrem klientów oraz zabezpieczeniem ich interesów.

Pomoc adwokata w przypadku darowizn to gwarancja profesjonalnego podejścia oraz rzetelne i solidne wsparcie w każdej sytuacji. Chętnie podejmujemy się nawet najtrudniejszych spraw, takich jak zrzeczenie się darowizny. Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Proponujemy stałą lub doraźną współpracę oraz w logiczny i zrozumiały sposób udzielamy porad prawnych. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez gąszcz formalności związanych z tym tematem.


Odwołanie darowizny


darowizna umowa

Wręczanie darowizn między znajomymi lub krewnymi to bardzo częsta praktyka. O ile przyjęcie podarunku może wymagać jedynie zgłoszenia tego faktu do odpowiedniego urzędu skarbowego lub uiszczenia stosownego podatku, to już odwołanie darowizny jest nieco bardziej skomplikowane. Istnieje jednak możliwość odwołania darowizny, chociaż muszą ku temu zaistnieć konkretne powody

Sytuacja taka może mieć miejsce , gdy :

• Dojdzie do pogorszenia stosunków pomiędzy darczyńcą i obdarowanym (rażąca niewdzięczność)

• Jeżeli po zawarciu umowy, a przed wykonaniem darowizny stan majątkowy darczyńcy uległ takiej zmianie, że wykonanie darowizny nie może nastąpić bez uszczerbku dla jego własnego utrzymania odpowiednio do jego usprawiedliwionych potrzeb albo bez uszczerbku dla ciążących na nim ustawowych obowiązków alimentacyjnych.

Jeżeli umowa darowizny zostanie już wykonana, to w przypadku chęci jej odwołania z powodu rażącej niewdzięczności konieczne jest także, aby nie upłynął rok od dnia, w którym darczyńca dowiedział się o rażącej niewdzięczności obdarowanego oraz by darczyńca nie przebaczył obdarowanemu rażącej niewdzięczności.

Być może właśnie znalazłeś się w takiej sytuacji? Z chęcią udzielimy Ci najlepszej porady prawnej dostosowanej do indywidualnych okoliczności oraz pomożemy w dopełnieniu niezbędnych formalności, tak aby cała sprawa zakończyła się pomyślnym wynikiem.

Kontakt