Skip to main content

Dochodzenie odszkodowania komunikacyjnego

Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Niezależnie, czy takie zdarzenie znacząco ogranicza możliwości funkcjonowania w życiu codziennym czy jedynie niesie za sobą straty finansowe, pokrzywdzeni mogą ubiegać się o należne im odszkodowania. Nieocenioną pomoc w tym zakresie zapewni doświadczony adwokat, który specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń w imieniu osób poszkodowanych.

Co obejmują takie usługi? Między innymi ustalenie podmiotu, który powinien być zobowiązany do zapłaty, zgłoszenie roszczenia oraz zainicjowanie i przeprowadzenie negocjacji z odpowiedzialnym podmiotem – najczęściej ubezpieczalnią. Niekiedy konieczne jest dochodzenie odszkodowań na drodze sądowej. Pomoc kancelarii adwokackiej jest szczególnie istotna, jeżeli w rodzinie miał miejsce wypadek śmiertelny – w takiej sytuacji to bliscy ofiary mogą starać się o stosowne odszkodowanie. Dochodzenie roszczeń w takiej sytuacji potrafi być bardzo trudne, również ze względów emocjonalnych, dlatego wymaga delikatności i profesjonalnego podejścia.


Odszkodowania powypadkowe – co warto wiedzieć?


wypłacenie odszkodowania

Wypadki komunikacyjne zdarzają się na porządku dziennym – o ile drobne stłuczki powodują jedynie stres u kierowców oraz straty finansowe, to poważniejsze kolizje, w których doszło do obrażeń, są już o wiele bardziej skomplikowane. Niezależnie od wagi przypadku, często prawna pomoc kancelarii prawnej okazuje się nieoceniona.

Odszkodowania powypadkowe  to zagadnienia, z którymi spotykamy się niemal każdego dnia – dysponujemy doświadczonych zespołem prawników, którzy doskonale znają prawo i procedury oraz wiedzą, kiedy i jakie działania podjąć, aby uzyskać stosowne zadośćuczynienie. Często pomoc kancelarii prawnej jest niezbędna, aby uzyskać należne świadczenia takie jak renta czy zwrot kosztów leczenia. Poszkodowany nie zawsze zdaje sobie sprawę, że może ubiegać się o taką rekompensatę, dlatego obowiązkiem prawników jest przedstawienie należnych mu praw oraz pomoc w uzyskaniu stosownego odszkodowania.


Odszkodowania Kraków – pomoc po wypadku


Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich brał udział w wypadku w pracy, lub w wypadku komunikacyjnym, stracił majątek w wyniku nieszczęśliwego losowego zdarzenia— to powinien skontaktować się z naszą Kancelarią. Z nami dowiesz się, czy masz prawo i jak ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie, a do tego znajdziesz pomoc na wszystkich etapach postępowania włącznie z reprezentowaniem Twoich interesów i dochodzeniem ich przed Sądem .


Dochodzenie odszkodowań w Krakowie — odszkodowania powypadkowe 🚘 i komunikacyjne — adwokat


Reprezentujemy zarówno osoby fizyczne, jak i prawne w sprawach o odszkodowania powypadkowe i komunikacyjne. Kancelaria Adwokacka Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej dochodzi ubezpieczeń od podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody oraz od towarzystw ubezpieczeniowych. Skontaktuj się z nami, aby dokładnie poznać swoje prawa w zakresie odszkodowania i uzyskać odpowiednią pomoc.


Trudne sprawy i uzyskanie odszkodowania powypadkowego


Zajmujemy się nawet trudnymi sprawami związanymi z uzyskaniem odszkodowania powypadkowego i komunikacyjnego. Możesz się z nami skontaktować, jeśli potrzebujesz pomocy np. w poniższych zakresach spraw:


✔️ doradztwie w zakresie dokumentacji szkody i wysokości odszkodowania;

✔️ doradztwie w zakresie wadliwego wykonania umowy i odszkodowania;

✔️ reprezentowaniu w sporach sądowych w związku z odszkodowaniem lub zadośćuczynieniem;

✔️ uzyskaniem renty, zwroty kosztów leczenia.


Nasza Kancelaria ma doświadczenie w sporach dotyczących uszczerbku na zdrowiu, dochodzeniu i uzyskaniu odszkodowań. Skorzystaj z pomocy specjalistów — skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń już teraz.

Kontakt